OZE w Tarnowie

Fotowoltaika w Tarnowie

Odnawialne źródła energii to przyszłość, na którą można pozwolić sobie już dziś. Z tego względu w całej Polsce rośnie zainteresowanie różnymi rozwiązaniami w dziedzinie OZE. Fotowoltaika w Tarnowie jest szansą na pozyskanie taniej, zielonej i przyjaznej człowiekowi energii, całkowicie zaspokajającej codzienne zapotrzebowanie. Instalacja specjalnych paneli wiąże się także z innymi korzyściami. Jako firma od lat zajmująca się kwestią OZE jesteśmy w stanie zaproponować szczególnie atrakcyjną ofertę.

Panele renomowanych producentów

Panele fotowoltaiczne w Tarnowie są wyjątkowo wytrzymałe oraz wydajne. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii pochodzących od zaufanych producentów. Są oni wyszczególnieni na Bloomberg Tier 1 Solar Panels List 2019 (tzw. Lista Tier 1). Co to właściwie oznacza dla naszych klientów? Przede wszystkim dostają oni zapewnienie, że firma jest stabilna i nie ogłosi upadłości, przez co jest w stanie dotrzymać wszystkie zobowiązania gwarancyjne. Ponadto dominująca pozycja przedsiębiorstw na rynku sprawia, że udostępniane przez nie produkty cechują się odpowiednio wysokimi parametrami, a także atrakcyjną ceną. Wśród proponowanych przez nas marek znajdują się m.in. LG Electronics, Huawei, Sharp, SolarEdge i wiele innych.

Ekologia oraz ekonomia

Małopolska z każdym dniem staje się coraz bardziej zielona pod kątem wykorzystania OZE. Nie inaczej wygląda to w Tarnowie. Kluczem do sukcesu paneli fotowoltaicznych jest ich dobra cena. Inwestycja w taką konstrukcję zwraca się w niespełna kilka lat. W ten sposób każdy może wytwarzać tanią energię na własnym terenie, a nawet sprzedawać nadwyżki. Panele fotowoltaiczne w Tarnowie to pierwszy krok do bycia prosumentem, czyli podmiotem korzystającym z atrakcyjnego systemu rozliczeń i dbającym o środowisko. Z uwagi na kwestie finansowe, tego typu OZE polecane jest zarówno indywidualnym użytkownikom, jak i przedsiębiorstwom.

Kolejną zaletą paneli fotowoltaicznych jest zero-emisyjność. W żaden sposób nie wpływają na otoczenie naturalne. To dobry wybór dla osób, którym nieobojętne są zagadnienia ekologiczne.

pv_zdjęcie
PV (3)
mocowania PV (8)
PV (4)

Instalacje na miarę potrzeb

W ramach usług oferujemy montaż paneli fotowoltaicznych idealnie dostosowanych do zapotrzebowania energetycznego budynku lub całego kompleksu budynków. Na początku współpracy zbieramy szczegółowe informacje na temat budowli (wraz z danymi dotyczącymi opłat za energię elektryczną w skali roku), aby opracować opłacalne ekonomicznie sposoby na pozyskanie zielonej energii. Każdy etap prac nad systemem OZE jest na bieżąco konsultowany z naszymi klientami. Specjaliści są do Państwa dyspozycji przez cały czas. Zajmujemy się też serwisem paneli fotowoltaicznych. Szybko oraz skutecznie wyeliminujemy problemy, z jakimi mogliby Państwo spotkać się podczas eksploatacji urządzeń.

 

Czytaj więcej

Instalacje fotowoltaiczne Tarnów

Systemy fotowoltaiczne to instalacje zintegrowane z domową siecią elektryczną i najczęściej siecią zewnętrzną. Systemy tego rodzaju produkują energię, która może być eksploatowana przez domowników lub przekazana do sieci. Instalacje fotowoltaiczne w Tarnowie cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze względu na ekologiczne oraz ekonomiczne zalety korzystania z systemu OZE. Warto wiedzieć, że jeśli poszukujecie Państwo firmy, która wykona profesjonalne instalacje fotowoltaiczne Tarnów jest miastem, gdzie można znaleźć rzetelnego wykonawcę – firmę SKOMAT.

Montaż instalacji fotowoltaicznych Tarnów

W naszej firmie montaż składa się z następujących etapów:

– Kontakt z instalatorem: przekazanie kluczowych informacji, wybór rodzaju instalacji – na dachu lub na gruncie, ustalenie terminu oględzin, przekazanie darmowej, wstępnej wyceny

– Wizyta pracownika na miejscu, zmierzenie powierzchni przeznaczonej na panele, określenie efektywności układu elektrycznego mikroinstalacji

– Przedstawienie kompleksowej oferty instalacji, dopasowanej indywidualnie do każdego klienta

– Podpisanie umowy obejmującej dostarczenie i zamontowanie mikroinstalacji

– Montaż systemu fotowoltaicznego składa się z: zainstalowania stelaży paneli na dachu lub gruncie, przygotowania sieci kablowej, ułożenia paneli, połączenie ich w łańcuchy, montażu i połączenia falownika blisko rozdzielnicy. Końcowe etapy dotyczą konfiguracji falownika oraz pomiarów elektrycznych

– Przekazanie właściwej dokumentacji, w tym protokołu odbioru instalacji

– Zgłoszenie przyłączenia nowej mikrostacji do sieci ogólnej.

Warto pamiętać, że montaż instalacji fotowoltaicznych w Tarnowie i każdym innym mieście powinien być przeprowadzany przez profesjonalną firmę, aby użytkownicy systemu OZE mogli cieszyć się jego efektywnością przez wiele lat. Dlatego, jeśli poszukują Państwo rzetelnego wykonawcy usługi takiej jak montaż instalacji fotowoltaicznych Tarnów jest miastem, w którym warto skorzystać z serwisu firmy SKOMAT.

Prosument Tarnów

Definicja określająca prosumenta pochodząca z Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii (OZE) z 20 lutego 2015 r. (art. 2. § 27a) opisuje go jako: końcowego odbiorcę, który kupuje energię elektryczną na podstawie kompleksowej umowy, wytwarza energię wyłącznie z odnawialnych źródeł w mikroinstalacji na potrzeby własne, niebędące związane z działalnością gospodarczą. Prosumentem w Tarnowie może więc zostać osoba, która: – Jest stałym odbiorcą energii elektrycznej, podłączonym w sposób ciągły do ogólnokrajowej sieci energetycznej – Ma podpisaną kompleksową umowę z dostawcą energii. Taka umowa określa wszelkie kwestie związane z dystrybucją i sprzedażą energii, a także ustala świadczenia sprzedawcy względem odbiorcy – Pozyskuje energię ze źródeł odnawialnych – według ustawy są to m.in. energia wiatru, aerotermalna, geotermalna, energia fal pływów i prądów morskich, energia z biomasy, biogazu lub biopłynów. Warto pamiętać więc, że chcąc korzystać cieszyć się energią z odnawialnych źródeł jako prosument Tarnów oferuje wiele możliwości dopasowania konkretnych rozwiązań do potrzeb, oczekiwań oraz możliwości finansowych poszczególnych osób. 

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi przedstawicielami, którzy wyjaśnią wszystkie szczegóły oferty oraz doradzą najkorzystniejsze rozwiązanie. Fotowoltaika w Tarnowie daje realne oszczędności. Warto przekonać się o tym, korzystając z naszych usług.